אודות

בעקבות עשרים שנים של עבודה טיפולית עם בנים פיתחנו גישה טיפולית שמטרתה להיות מותאמת יותר לבנים בני כל הגילאים. אנו מתמחים בבעיות העיקריות בהם נתקלים בנים כיום – בעיות מוטיבציה, הסתגרות והימנעויות, שימוש יתר במסכים, חרדות חברתיות, קושי להתמודד ושימוש יתר באלכוהול וגראס. אנו מנהלים תהליכים טיפוליים דרך שיחות ייחודיות שבנים יכולים בקלות להתחבר אליהן כמו גם פעילויות טיפוליות המדברות אל בנים ומעוררות בהם מוטיבציה לשינוי.

סביבת החיים של כולנו משתנה ללא היכר. טלפונים חכמים, אינטרנט ומשחקי מחשב משנים אותנו ואת ילדינו. כניסת הטכנולוגיות החדשות מעוררת שינויים כה מהירים, שקשה להעריך אותם בזמן אמת. השינויים הם דרמטיים ומשפיעים על ההתנהגויות הבסיסיות ביותר שלנו: דפוסי שינה, דפוסי תקשורת בין אישיים, רומנטיקה ואהבה. מה שעד לא מזמן חשבנו שהוא חלק מ"הטבע האנושי", מתגלה כתוצר של תרבות וטכנולוגיה.

בעוד שההשפעות ניכרות בחיים של כולנו, קיימת קבוצה גדולה של אנשים שרגישה במיוחד לשינויים הללו – הבנים.

מדוע דווקא בנים? מפני שהם הצרכנים הגדולים ביותר של הטכנולוגיות החדשות, ובעיקר של משחקי מחשב. אף על פי שבנות קשורות מאוד לטלפונים שלהן, הן עדיין עושות בהם שימוש כאמצעי תקשורת. אך עבור הבנים מהווים הטלפון והמחשב אמצעים המאפשרים להם לשחק במשחקי מחשב; משחקים בעלי השפעה עצומה על תהליך גיבוש זהותם ועל יכולתם לווסת רגשות, לשהות בנוכחות אחרים ואף ליהנות מנוכחות זו.

כהורים וכאנשי חינוך וטיפול אנו מביטים בהם מבולבלים וחסרי ידיעה ברורה על הדרך לקדם אותם. אנו מזהים את השינוי הדרמטי בדפוסי התנהגותם, ומנסים לעזור להם להתפתח, להפוך לעצמאיים ולהצליח להתמודד עם האתגרים שמציבה התקופה הנוכחית.  

במכון בנים אנו מנסים ליצור לבנים סביבה שתעורר בהם סקרנות ללמוד דרכי התנהגות חדשות. אם להיות כנים, טיפולים פסיכולוגים רבים אינם "ידידותיים" לבנים. לא במקרה רבים מסרבים להגיע אליהם ומוצאים אותם כמאיימים, משעממים או כאלה שאינם יכולים לתרום להם. במכון בנים אנו שואפים לעשות את הדברים אחרת. הטיפולים במכון רגישים לקושי של בנים לתקשר באופן מילולי, להיפתח ולשתף. אנו עושים שימוש רב במשחקי מחשב, אומנויות לחימה, יציאה לשטח ועוד פעילויות כדי לתפור לכל בן את הטיפול   שיאפשר לו לצמוח, להתפתח ולקבל את הכלים כדי להתמודד עם האתגרים הניצבים מולו.